dsc_7307-kopia

WIOSENNE SPOTKANIE Z ALPAKAMI!

Nadeszła upragniona wiosna, a wraz z nią nowe działania. Nie wiem czy wiecie, ale nasza rodzina powiększyła się i w Koparce są już z nami cztery alpaki: Natal, Kazik, Promyk i Milor.  Cieszy nas to bardzo, ponieważ możemy częściej spotykać się z dziećmi i dawać im możliwość przebywania w towarzystwie  alpak. Tylko w lutym i marcu alpaki odwiedziły 23 przedszkoli i spotkały się z 700 dziećmi. Każda wizyta daje nam wiele satysfakcji – radość na twarzach dzieci jest dla nas największa nagrodą!

Działania kadry Koparki z jednej strony skoncentrowane są na prowadzeniu alpakoterapii, z drugiej zaś na edukowaniu czym jest alpakoterapia, komu i jak może pomóc. Właśnie dlatego połączyliśmy siły i przygotowaliśmy spotkanie „Alpakoterapia jako jedna z dziedzin animaloterapii” we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 17, Szkołą Podstawową nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Horsta oraz P&M Alpakarnia. Pod swój dach zaprosiła nas w Szkoła Podstawowa nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Horsta.

Gościem specjalnym będzie Marta Pietrzykowska, jedna z prekursorek alpakoterapii w Polsce. Zależało nam, by podczas spotkania połączyć teorię z praktyką, by dać uczestnikom coś więcej niż tylko garść informacji o alpakoterapii. Doszliśmy do wniosku, że dużą wartością będzie pokaz alpakoterapii z udziałem naszych alpak: Natana i Kazika.

Dwumiesięczne przygotowania dobiegły końca i dziś mogą Was zaprosić na spotkanie „Alpakoterapia jako jedna z dziedzin animaloterapii”. Bądźcie z nami!

Serdecznie dziękuję naszym Patronom Medialnym za wsparcie!

czasdzieci.pl

egodziecka.pl

egaga.pl

Wiadomości Sąsiedzkie

Gazeta Mieszkaniec

Przemysław Chojnacki

 

 

Leave a Reply