Nasze wartości

NASZE WARTOSCI


Uczciwość wobec siebie i innych

Uczciwość jest naszą naczelną wartością. Wierzymy w to, że człowiek, będąc uczciwym wobec siebie, buduje autentyczne życie, co następnie przekłada się na relacje z najbliższymi, a idąc dalej – z całym otoczeniem. To fundament, na którym buduje swoje życie, podstawowe kryterium w procesie podejmowania decyzji.

Autentyczność

Wierzymy w to, że każdy z nas jest kimś wyjątkowym. Ma swoje wady i zalety. Celem rozwoju osobistego jest akceptacja siebie i bycie najlepszą wersją siebie. Nie ma tu miejsca na zakładanie masek, sztuczne bycie kimś innym, ponieważ jest to strategia krótkofalowa. Długofalowe efekty może przynieść tylko uczciwe budowanie życia, w zgodzie ze sobą, ze swoimi pragnieniami i wartościami. Autentyczność to nasza najpotężniejsza moc w osiąganiu codziennych, nawet najmniejszych sukcesów.

Prostota

Życie jest proste i oparte na podstawowych zasadach. Trzeba tylko potrafić to dostrzec. Podobnie jest w procesie rozwoju osobistego, który bazuje na podstawowych wartościach. W codziennej gonitwie, w chaosie, zapominamy, że w prostocie tkwi siła, a często rozwiązaniem rodzinnych trudności może być wspólne spędzanie czasu, obdarowanie siebie nawzajem swoją obecnością.

Najpierw wymagamy od siebie, a dopiero potem od innych

Każdy z nas pracuje nad sobą, rozwija się, uczy radzić sobie z trudnościami i kryzysami w swoim życiu.