Historia koparki

Historia koparki

5665
Dzieci są odbiciem swoich rodziców, zarówno ich zalet jak i wad. Dostrzegłem to pracując z najmłodszymi jeszcze w czasie studiów. Kiedy sam zostałem podwójnym ojcem, utwierdziłem się w tym przekonaniu. Powróciła wtedy do mnie, towarzysząca już od studiów, myśl: chcę stworzyć przyjazne dla dzieci i młodzieży miejsce, gdzie otrzymają wsparcie w rozwoju.

Największą inspiracją był dla mnie starszy syn. To on ponownie wprowadził mnie w dziecięcy świat i pozwolił spojrzeć na rzeczywistość oczami małego chłopca. Wraz z nim odkryłem fascynujący świat zabawek, a jego ulubiona wielka maszyna, stała się dla mnie ważnym symbolem. Od tego momentu KOPARKA jest pomostem łączącym świat ojca i syna, świat dorosłych ze światem dzieci.

Od momentu wybrania nazwy, moje marzenie zaczynało nabierać konkretnego kształtu. Każde spotkanie ze znajomymi, którzy tak jak i ja mają dzieci, było pretekstem do rozmów na temat ich rozwoju, dostępności do edukacji i miejsc, które wspierają nas – rodziców w ich wychowaniu. Wniosek był jeden – brakuje miejsca przyjaznego dzieciom i rodzicom, gdzie będą się czuć jak w domu i rozwijać pod okiem doświadczonych terapeutów.

Podczas jednej z takich rozmów mój dobry znajomy powiedział: „Zamiast mówić – rób”. I tak moje marzenie zamieniłem na cel; ten rozłożyłem na mniejsze kroki, które doprowadziły mnie do etapu kiedy, Drogi Rodzicu, czytając te słowa, poznajesz KOPARKĘ oraz tworzący ją zespół.

Jesteśmy tu dla Ciebie i Twoich dzieci, ponieważ wierzymy, że w rozwoju ważne jest wspierające otoczenie, które daje podstawy pod duże sukcesy małych odkrywców.

Wspólnie tworzymy, rośniemy, ulepszamy świat – zaczynając od siebie.