photo-1457153797314-80e6a376a555

Urodziłam życie

Pojawienie się mojego pierwszego dziecka było dla mnie wielką zmianą, życiową rewolucją. Przechodziłam różne etapy, doświadczałam różnych uczuć związanych z nową rolą jaką jest macierzyństwo. Była ogromna radość, wzruszenie, lęk, tęsknota. Pojawiało się często pytanie-czy dam radę? Moje życie wyglądało trochę jak w zaplanowanym 24-godzinnym dyżurze. Wchodziłam w macierzyństwo oczytana poradnikami, radami starszych kobiet, a zarazem czułam momentami dużą niepewność. Dowiedziałam się wtedy, że są grupy mam, które się wzajemnie wspierają i pomagają przejść przez ten etap zmian. Podjęłam decyzję i dołączyłam do grupy Urodziłam życie.

pexels-photo-38055Mam ogromną wdzięczność dla samej siebie, że odważyłam się uczestniczyć w takiej grupie. Dzięki spotkaniom z innymi kobietami – mamami, zaczęłam pewniej czuć się w roli mamy. Usłyszałam, zobaczyłam, że mamy podobne problemy, radości, wątpliwości. Poczułam moc jaką daje grupa kobiet. Spotkania mają swój rytm-ten rytm dawał mi poczucie bezpieczeństwa-grupa była zamknięta, stała, o określonej liczbie spotkań, z dwiema prowadzącymi.
Na spotkaniach mogłam bliżej przyjrzeć się sobie, swoim potrzebom, relacji z dzieckiem, mężem, usłyszeć siebie. Jestem wdzięczna za ten czas-otwierający na samą siebie, na inne mamy, na dzieci. Grupa dała mi m.in. wiarę we własne kompetencje, poczułam się pewniej jako mama. Dodatkowym atutem grupy był aspekt towarzyski-z niektórymi  dziewczynami relacja utrzymywała się długi czas po zakończeniu spotkań.

Agata Radzka, prowadząca grupę

Przekonanie o sile, którą daje grupa, zachęciło  mnie 2 lata temu do wzięcia udziału w kursie trenerek grupy wsparcia dla mam  Urodziłam życie. Jestem żoną, mamą czwórki dzieci, pedagogiem i trenerem warsztatów oraz grup wsparcia. Agata jest pedagogiem, trenerem warsztatów, mamą 3 dzieci i szczęśliwą żoną. Towarzyszenie rodzicom, rodzinie – jest naszą pasją.  Wspieranie Mam na samym początku macierzyńskiej drogi, jest dla nas bardzo ważne. Dlatego zdecydowałyśmy się na współpracę z Koparką.

Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu i będą trwały dwie godziny. W zajęciach uczestniczy dziesięć Mam razem ze swoimi dziećmi. Będziemy poruszały tematy, które są bliskie mamie małego dziecka. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Malwina Borowiecka, prowadząca grupę

 

Leave a Reply